MEEDIA 2019-05-31T05:28:30+00:00

MEIST MEEDIAS

Veerandsada aastat tagasi väikse metallitöökojana alustanud AS Jalax on kasvanud suureks ja tegusaks tootmisettevõtteks olles üks Järvamaa suurematest tööandjates ja edukamatest ettevõtetest.

AS Jalax panustab inimestesse ja seadmetesse, et toetada viimaste aastate kiiret kasvu

Järvamaa ühe suurima ja aina paremaid tulemusi näitava AS Jalaxi selle aasta investeeringud ulatuvad ca 1,5 miljoni euroni. Samas mahus kasvavate  investeeringutega jätkatakse  ka tuleval aastal. Kindel pikaajaline siht on võetud töökeskkonna igakülgsele parendamisele, et meie inimestel oleks ettevõttes huvitav ja turvaline töö ning kasvav töörahulolu.  Teine oluline eesmärk on seadmepargi uuendamine. See on vajalik, et tulla toime kasvavate mahtudega ja olla oma töös efektiivsemad. Uued seadmed võimaldavad hoida järjepidevust kõrgetes kvaliteedinõuetes, olla tehnoloogilistes lahendustes konkurentsivõimeline ja ka inimestel on füüsiliselt kergem nendega töötada.

25 – aastase tegevusajaloo vältel on ettevõttel olnud kindlasti rõõmsamaid ja ka raskemaid aegu, aga 2014. aastast alates on suudetud taas sammhaaval kasvada, liikudes iga aastaga paremate näitajate poole ja seda mitte ainult käibe või kasumlikkuse poolest, vaid ka näiteks tööjõuvoolavus on tublisti kahanenud.

Seda kinnitab tõsiasi, et vaid paari aastaga on suudetud oma käivet pea kahekordistada. 2016. aastal oli käive 7,2 miljonit eurot, möödunud aastal juba 9,2 miljonit ja sellel aastal on käibe suuruseks oodata pea 13 miljonit eurot. See omakorda on võimaldanud ka investeeringute mahtu järkjärgult tõsta.

Jalaxi tegevjuht Tanel Press tõdeb, et tänavune aasta on olnud tõesti investeerimismahukas. Suurimad investeeringud on olnud lehtmetalli laser, painutuspink, CNC puurpink ja aasta lõpus jõuab kohale uus torupainutusseade.

Küll aga möönab Press, et ainuüksi uutest seadmetest ei ole ettevõttel veel kasu tõusmas, sest iga seade vajab enda kõrvale inimesi, kellel oskused ja teadmised head tööd teha ning soovitud tulemusi saavutada. Seetõttu on samaväärselt tähtsal kohal ka investeeringud inimestesse, mis tähendab paremaid palgatingimusi, koolitusi, väljaõpet, töökeskkonda ja olmetingimusi.

Tänane hea kliendibaas soosib jätkuvat kasvu ja seetõttu vajab ettevõte juba lähiajal lisatöötajaid. Tööjõsuturgu arvestades pole see sugugi lihtne ülesanne – juba praegu kasutatakse Jalaxis renditööjõudu, sest Järvamaalt tootmistööliste otsingud ei ole siiani soovitud tulemust andnud.  Tegevjuht Tanel Press avaldas  lootust, et AS Jalaxil õnnestub siiski vajaminevad 10-15 töökat kätepaari leida kodukandist, hetkel ettevõttes töötavale 150 inimesele lisaks. Kindlasti ootame alati tagasi ka varasematel aastatel uute väljakutsete tõttu meilt lahkunud inimesi, et pakkuda neile tuttavat tööd, igati konkurentsivõimelist palka ja paremaid töötingimusi.

«Kui täna vaadelda palgataset üleriigilise keskmise palga põhiselt, siis Järvamaa keskmine töötasu on 20 protsenti Eesti keskmisest madalam. Meie, oma ettevõttes, pakume aga just Eesti keskmise palgaga võrreldavat töötasu,» kinnitas Press lisades, et nad jälgivad palgatrende pidevalt. «Hea töö saab meie ettevõttes ka  hästi tasustatud,» märkis ta. «Võin julgelt kinnitada, et ka olmetingimused ja töökeskkond on meil korras ja hea.»

AS Jalax on avatud kõikidele uutele inimestele, kel soov õppida, töötada ja võime kohaneda. Uutele töötajatele on loodud spetsiaalsed sisseelamisprogrammid ja koolitused. «Reeglina õpetame uue inimese kohapeal välja, kuid, eelnevad oskused-teadmised tulevad kindlasti kasuks. Peamiselt hindame töötahet ja valmidust kohaneda muutustega,» sõnas Press. Õppimine ja muutustega kohanemine on tema sõnul esmatähtis just seetõttu, et seadmed vahetuvad tihti ja ka tooteid on palju erinevaid. See eeldab ümberõppimise võimet.

AS Jalaxi põhiliseks valdkonnaks on metallikomponendid, millest enamik leiab rakendust meditsiinitoodetes ning kontorimööblis. Endiselt toodab ettevõte ka Eesti turule koolimööblit, raamatukogumööblit, arhiiviriiuleid ning metallist kappe riietusruumidesse. Tööpuudust metallitehases lähiajal karta pole. Metallkomponentide tellimusi saabub nii Eestist kui välismaalt. Eestis on Jalaxi suurimad partnerid kontorimööblit valmistav AS Standard ja pakiroboteid arendav ettevõte AS Cleveron. Suurimad eksportturud on aga Soome, Taani, Poola, Inglismaa ja Saksamaa, sest need riigid on Eesti asukohta arvestades transpordi suhtes kõige mõistlikumad ja kulutõhusamad partnermaad. Press selgitas, et hinnanguliselt 50 protsenti nende toodangust läheb kohalikule ja 50 protsenti välisturule. Jalaxi komponente kasutavad Eesti firmad viivad oma toodangu samuti välismaale, mis tähendab, et lõpuks jõuab umbes 90 protsenti Paides valmistatud metallkomponentidest ja toodetest Eesti piiridest välja. Nii annavad meie töötajad olulise panuse näiteks Suurbritannia järel- ja põetusravi valdkonda, Põhjamaade haiglate palati sisustusse või Skandinaavias bürooruumides kasutusel olevasse mööblisse.

See, et väikesest metalliettevõttest on 25 aastaga välja kasvanud Järvamaa üks edukaim firma, on saavutatud peamiselt tänu heale meeskonnale, kes on ettevõtte tegevjuhi hinnangul hästi kokku töötanud, üksteist mõistev ja usaldav. Ettevõtte juhtkond on kogenud ja motiveeritud  stabiilsele kasvule. Viimaste aastate edu ning kiire käibekasv on saavutatud tänu headele ja pikaaegsetele kliendisuhetele ning tublidele töötajatele.

Edasise arengu ja edu nimel parendatakse jätkuvalt majasiseseid protsesse, et töö saaks tehtud veelgi efektiivsemalt ning kvaliteetsemalt.

JALAX AS
on 1993. aastal asutatud Eesti ettevõte. Esialgu oli see vaid väike metallitöökoda. Praegu annab Jalax tööd ligi 150 inimesele.
KONTAKT
Tootmisbaasi, Mündi küla, Paide linn, 72762 Järva maakond
Telefon: +372 383 8400
E-post:  jalax@jalax.ee
KVALITEET